back to top
26.5 C
Tirana
E diel, 14 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Kuvendi i Greçës

Mrì Dedja e Merrnaçajve – Nana e Nik Marash Merrnaçaj – nga Pertefe Leka

Mrì Dedja e Merrnaçajve - Nana e Nik Marash Merrnaçaj, Dëshmori i Parë i Mërgatës Shqiptare në luftë kundra komunizmit nga Pertefe Leka 20 Janar...

“Opinga” në Paris! – nga Klodi Stralla

“Opinga” në Paris! nga Klodi Stralla Për ne, të gjallët, përkujtimi i njerëzve të mirë, me vlera dhe kontribute kombëtare, duhet të jetë para së gjithash...

Libri “An Albanian Revival” – dokument me rëndësi të veçantë historike – nga Pertefe Leka

I nderuar Jozef, uroj të jeni mirë me shendet në këte kohë të vështirë Shkrimin që po ju dërgoj, për Nikollë Ivanaj, është personalitet...

Kryengritja e “Malësisë së Madhe”, që bashkoi kombin mbarë në Poemën “Mbi Ta”, të Lasgush Poradecit – nga Pertefe Leka

Përshëndetje Jozef, Po të dërgoj një shkrim-studim për Poetin Lasgush Poradeci. Sa kohë kam ushtruar mësuesinë s'kam mundur të komentoja e të bashkëbisedoja lirshëm me nxënësit,...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.