back to top
24.5 C
Tirana
E diel, 19 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Kultura

Kultura, një ndër pikat më të rëndësishme në lidhje me interesin kombëtar shqiptar – nga Ervina Toptani

Kultura, një ndër pikat më të rëndësishme në lidhje me interesin kombëtar shqiptar nga Ervina Toptani Është një titull i rëndësishëm, një filozofi e lidhur me...

Inteligjencës Shqiptare – nga Mustafa Kruja

Inteligjencës Shqiptare, nga Mustafa Kruja Kishte shumë kohë qi mêndohesha se si mund të gjindej nji mënyrë për me detyrue moralisht gjith' ata elementa të shquem...

Ne, nuk jemi çliruar kurrë!! nga Rezart Palluqi

Ne, nuk jemi çliruar kurrë!! nga Rezart Palluqi Më habiti pa masë, kur para 3 vitesh, një botues shqiptar në Kosovë më drejtoi përpara hundës një...

100.000 përshëndetje personale… dhe pasuria e përbashkët e kulturës nga Jozef Radi

100.000 përshëndetje personale... dhe pasuria e përbashkët e kulturës nga Jozef Radi Sot është nji ditë e veçantë... Sigurisht s'ka asgjë të veçantë, veç kumtimit të disa...

Pjetër Bogdani (1625-1689) – Kultura

"Ku lulëzojnë shkencëtarët, letrarët dhe dija, lulëzon e mira"

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.