back to top
12.5 C
Tirana
E premte, 19 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Kujtim Spahivogli

Gratë e mija – tregim i vërtetë e i jetuem nga Kapllan Resuli

Kapllan Resuli (1934-2022) mbetet një shkrimtar i rëndësishëm, po edhe njeri kontravers! Shpesh kanë ndodhur beteja të mëdha midis Shkrimtarit dhe Njeriut e po...

Teatri Kombëtar dhe kujtesa e një kombi – nga Gëzim Zilja

Teatri Kombëtar dhe kujtesa e një kombi - nga Gëzim Zilja Asnjë shqiptar nuk mund ta merrte me mend se çdo t'i punonin Tiranës, pas...

Një histori me paskuinë – Prolegomenat – opinion nga Ferdinand Radi

Një histori me paskuinë - Prolegomenat opinion nga Ferdinand Radi Ky shkrim i dreqosur nga unë me një mendjeshkprepje si gjithmonë e me një gjendje të...

Ferdinand Radi (1942-2004) Dashuri, mall dhe dhimbje për Ty Babi… nga Andeta Radi

Ferdinand Radi (1942-2004) Dashuri, mall dhe dhimbje për Ty Babi... nga Andeta Radi Sa mirë të njihja dhe sa shumë më njihje... sa shumë diskutime dhe sa rrallë...

Përurohet memoriali i Aktorit e Regjizorit Kujtim Spahivogli

Përurohet memoriali i Aktorit dhe Regjizorit Kujtim Spahivogli nga Pëllumb Kulla "Në këtë buzëlumi një artist i shquar jetoi dhe u pa me dinjitet në...

Dy fjalë për Poetin Dritëro Agolli nga Ferdinand Radi

Requiem për pendimet e vona... nga Jozef Radi Para pak ditësh po lexoja në Fb e nji mikut tim, pjesë nga një intervistë e Dritero...

Kujtim Spahivogli portret nga Ferdinand Radi (1993)

Kujtim Spahivogli - portret nga Ferdinand Radi (1993) Biografi artisti Në revistën kinematografike "Sovjetski ekran", ishte botuar një fotografi dhe poshtë saj titulli "Studenti brilant". Bëhej fjalë për...

Arberia 11 Prill-Qershor 1993

Arberia 11 Prill-Qershor 1993 "Mëmëdheu është gjuha që më mësoi mëma..." Themelues Vinçenc Golletti Baffa Wielandstr. 23 D69120 Heidelberg Kryeredaktor: Jozef Radi (Rr. "Reshit Çollaku" 118) Redaktore: Sevim Arbana Këshilli Botues: Dr....

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.