back to top
19.5 C
Tirana
E diel, 19 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Kujtim Drishti

Zogu, E. Hoxha, S. Berisha dhe E. Rama – nga Kujtim Drishti

Zogu, E. Hoxha, S. Berisha dhe E. Rama nga Kujtim Drishti Kur njerzit grinden midis tyre për të sharë njerin e për të ngritur tjetrin, pasionet...

Kultura e Klanit drejton jetën shoqërore në Shqipëri – nga Kujtim Drishti

Kultura e Klanit drejton jetën shoqërore në Shqipëri nga Kujtim Drishti Një nga vetitë e Klanit është mungesa e transparencës për pjesën tjetër të shoqërisë. Dhe duket...

Përralla e shoqërisë së hapur dhe Minishengeni i Edi Ramës – nga Kujtim Drishti

Përralla e shoqërisë së hapur dhe Minishengeni i Edi Ramës nga Kujtim Drishti⁠ Një filozof që quhej Karl Popper, shpiku në shekullin e shkuar teorinë e...

Diaspora, Shqipёria dhe Bota – nga Kujtim Drishti

Diaspora, Shqipёria dhe Bota nga Kujtim Drishti Vota e Diasporёs u refuzua dhe do tё refuzohet pёr sa kohë Dispora ёshtё një forcё qё nuk mund...

Jemi kthyer në kohën e tjetërsuar të Enver Hoxhës – nga Kujtim Drishti – (Mbi artikullin e Edi Ramës botuar në “Le Monde” –...

Jemi kthyer në kohën e tjetërsuar të Enver Hoxhës nga Kujtim Drishti (Mbi artikullin e Edi Ramës botuar "Le Mond" - 31 maj 2020) E lexova artikullin....

Puthja e Nënë Terezës – nga Kujtim Drishti

Puthja e Nënë Terezës nga Kujtim Drishti Mbasi mbaruam takimin zyrtar me Nënë Terezën në zyrën e drejtorit të Institutit të Mushkërive të Tiranës,...

Dora e padukshme që u bë e dukshme – nga Kujtim Drishti

Dora e padukshme që u bë e dukshme. nga Kujtim Drishti Përralla që do t'i tregohet fëmijve dhe fëmijve të fëmijëve, në kohët që do vijnë......

Luan Myftiu (1933-2019) – si dhimbje në fjalët e atyrë që e njohën…

Luan Myftiu (1933-2019) - si dhimbje në fjalët e atyrë që e njohën... Luan Myftiu u shua... me dritë të ylltë... nga Visar Zhiti Burrë i...

Letër e hapur një mikeshës time shkrimtare – nga Kujtim Drishti

Letër e hapur një mikeshës time shkrimtare nga Kujtim Drishti ...Më pëlqen ky refleksion yt! Intelektualët, shkrimtarët dhe artistët duhet të mblidhen rreth disa vlerave të mëdha...

Partitë postkomuniste dhe fati i Shqipërisë – Analizë nga Kujtim Drishti

Partitë postkomuniste dhe fati i Shqipërisë Analizë nga Kujtim Drishti Analizë për brezat e ardhshëm: Populli shikon veten në pasqyrë tek udhëheqësi i tij. Ai po...

Nuk dialogojmë, nëse nuk marrim trajtimin dhe respektin nga shteti – nga Kujtim Drishti

Nuk dialogojmë, nëse s'marrim trajtimin dhe respektin nga shteti nga Kujtim Drishti Diaspora, letër Kryeministrit Rama: Kërkojmë qartësim për situatën politike dhe ekonomike të vendit   Zoti kryeministër,...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.