back to top
27.5 C
Tirana
E diel, 19 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Kristo Kirka

Lavdi Heroit Niko Kirka! – Përkujtim, në 5-vjetorin e ndarjes nga jeta (1926-2018)

Lavdi Heroit Niko Kirka! Përkujtim, në 5-vjetorin e ndarjes nga jeta (1926-2018) Shkruan ndër të tjera miku im i vjetër Milto Marko, prindët e të...

Debat në “Parlamentin” e Vatrës: Demokracia nuk pret, të autorit Frank Shkreli – Kronikë nga Dalip Greca botuar në gazetën Dielli, Prill 2018

Debat në “Parlamentin” e Vatrës: Demokracia nuk pret, të autorit Frank Shkreli Kronikë nga Dalip Greca botuar në gazetën Dielli, Prill 2018 me rastin e...

Historia tragjike e familjes së njohur shkodrane – Kujxhia – nga Dashnor Kaloçi

Historia tragjike e familjes së njohur shkodrane Kujxhia nga Dashnor Kaloçi “Për t’i shpëtuar arrestimit, dy vëllezërit, Injac dhe Viktor Kujxhia, kaluan kufirin për në Jugosllavi, por...

Burgjet e Ejëll Çobës nga Kastriot Dervishi

Burgjet e Ejëll Çobës nga Kastriot Dervishi Më 8 prill 1970 komandanti i repartit nr.321 në Burrel (burgu i atij qyteti), Nazar Demiri, plotësonte...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.