back to top
29.5 C
Tirana
E martë, 18 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Kristaq Tutulani

Djaloshi Buharaja dhe brezi i tij – nga Dr. Yzedin Hima

  Djaloshi Buharaja dhe brezi i tij nga Dr. Yzedin Hima   Përvjetori i lindjes së dijetarit, poetit, përkthyesit dhe filologut të shquar Vexhi Buharaja.   Vexhi Buharaja i përket...

Copëza jete të dramaturgut, aktorit dhe mësuesit Hekuran Zhiti – nga grupi i miqve

30 vjet pa dramaturgun, aktorin dhe mësuesin Hekuran Zhiti Nga grupi i miqve 30 vjet më parë, në 15 mars 1989, mbylli sytë përgjithmonë autori...

Katër shkrime përtej Një Vdekje – Bardhoshi – Guma – Zaloshnja – Stefanllari

Për Kulturën e Vdekjes dhe Lirinë nga Nebi Bardhoshi Në këto vite që shkruaj në fb dhe më gjerë, edhe pse nuk kursehem aq shumë në...

Pak dritë mbi figurën e Atij që “u martua me Shqipërinë…”

Pak dritë mbi figurën e Atij që “u martua me Shqipërinë...” Sotir Kolea (4 Shtator 1872 - 3 Korrik 1945) Sotir Kolea (4 Shtator 1872 -...

Hekuran Zhiti autori dhe aktori i dramës së vet… Eda Agaj

Hekuran Zhiti - autori dhe aktori i dramës së vet... nga Eda Agaj 100-vjetori i poetit martir Hekuran Zhiti (13 prill 1911 - 15 mars...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.