back to top
16.5 C
Tirana
E shtunë, 15 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Jeta e Re

Ernest Koliqi shkrimtar, poet, arsimtar dhe përkthyes – nga Don Lush Gjergji

Ernest Koliqi shkrimtar, poet, arsimtar dhe përkthyes nga Don Lush Gjergji “As zemra s'duhet të punojë vetëm për mua, por për të mirën e popullit tim...

E mallkueme me qenë e bukur… Cikël poetik nga Manjola Brahaj

Ky cikël poetik i Manjola Brahajt, asht i shkëputun prej dy librave ma të fundit të saj, "Na nuk jena t'ktuhit!" dhe “Çka nuk tregohet...

Esad Mekuli, “Jeta e Re” dhe Ne nga Dr. Agron Gashi

Esad Mekuli, “Jeta e Re” dhe Ne Dr. Agron Gashi Kryeredaktor   1.Biologema Më 17 dhjetor 2016 u bënë 100 vjet nga lindja e Esad Mekulit,...

Numri më i ri i revistës Letrare “Jeta e re” 3 – Esad Mekuli – 100 Vjetori i Lindjes

Numri më i ri i revistës Letrare “Jeta e re” 3 me rreth 500 faqe, me këtë përmbajtje: Esad Mekuli - 100 Vjetori i Lindjes   Agron Y....

Tre Shkrimtarë Shqiptarë të Gjeneratës së Re – Në Panairin e Librit – Romë 2016

Panairi i Librit Roma - 2016 “Më shumë libra më shumë të lirë” “Më shumë libra më shumë të lirë”, Panairin e Librit Roma - 2016 e...

E vërteta, pse vdiq Maksim Gorki …

Maksim Gorki - viktimë e diktaturës?! E vërteta pse vdiq Maksim Gorki (28.III.1868-18.VI.1936) Pak për fëmininë Maksim Gorki (emni i vërtetë - Aleksej Maksimoviç Pjeshkov - Алексей Максимович...

Poezi nga Ali Podrimja (28 gusht 1942 – 21 korrik 2012)

Poezi nga Ali Podrimja (28 gusht 1942 - 21 korrik 2012) Diku në botë Po qe se nuk të shkruaj miku im i dashur dhe po qe se...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.