back to top
30.5 C
Tirana
E diel, 21 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Ismail Bej Vlora

Përrallia e Ekrem Vlorës… – Pjesë nga libri me kujtime i Ago Agaj “Lufta e Vlorës”

Përrallia e Ekrem Vlorës Pjesë nga libri me kujtime i Ago Agaj “Lufta e Vlorës” Përveç të dy Qazimëve të gjithë kryetarët e tjerë nuk e...

Mehmet Aga Biçakçiu – përballë një procesi gjyqësor në vitin 1598 dhe Fermanit të Sulltan Murati IV, në vitin 1627 nga Prof. Dr. Lutfi...

Mehmet Aga Biçakçiu përballë një procesi gjyqësor në vitin 1598 dhe Fermanit të Sulltan Murati IV, në vitin 1627. nga Prof. Dr. Lutfi Alia Familja fisnike Biçaku...

Lef Nosi: Kujtesa e kombit nga Çelo Hoxha

Lef Nosi: Kujtesa e kombit nga Çelo Hoxha Ekzekutimi i Lef Nosit, në shkurt 1946, mishëron thelbin e komunizmit shqiptar: tentativën per zhdukjen e kombit. Lef Nosi...

Nji deklaratë (Paloka)… nji reagim (Deliallisi)… dhe nji opinion (Cika)

PD: Koço Kokëdhima, zyrtarisht “Beu i Jugut” Pas vendimit të djeshëm të Partisë Socialiste mbi krijimin e rajonit të Jugut dhe drejtimin e tij...

Tahir Nure Lamaj – Jeta e një Patrioti! nga Kujtim Qazim Koculi…

Tahir Nure Lamaj - Jeta e një Patrioti!nga Kujtim Qazim Koculi... Me rastin e 80 vjetorit t ë Pavarësisë (1992) artikull i gazetës “Zgjimi" Trevllazëri dhe gjithë...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.