back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 23 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Intervistë

Maria e Lasgushit: Persekucioni komunist ndaj babait tim vazhdon… – intervistë nga Bardha Nergjoni

Maria e Lasgushit: Persekucioni komunist ndaj babait tim vazhdon... Vlerësimi më i madh nga Noli e Zogu intervistë nga Bardha Nergjoni Maria ka trashëguar shumë nga...

“Martin Camaj më propozoi veprën e Trebeshinës” – Bisedë me Abdullah Zenelin

“Martin Camaj më propozoi veprën e Trebeshinës” Bisedë me Abdullah Zenelin - Botues i "Buzukut" - Prishtinë Intervistoi: Violeta Murati Për herë të parë Kasem Trebeshina është...

Vangjel Koça dhe Branko Merxhani në një rrëfim të rrallë nga Genc Koça

Nji mbasdite fundprilli të viti 2014, mbas disa bisedash paraprake me të bijën Enin, te nji nga baret e shumta te ish Kinema 17...

Mario Vargas Llosa – Monstrat përreth nesh po i prodhon pragmatizmi

Monstrat përreth nesh po i prodhon pragmatizmi Interviste me Nobelistin Mario Vargas Llosa Pak ditë më parë, Mario Vargas Llosa kujtonte se pasi kishte fituar Cmimin...

Ballada e Shemo Hajdutit… poezi nga Arshi Pipa

Ballada e Shemo Hajdutit...  nga Këngët Popullore te Jugut shkrue nga Arshi Pipa Arshi Pipa rrëfen... "Kur isha në burg kam pasur fatin e...

Rrekje për të hyrë në shpirtin piktorik të Arben Shirës… Jozef Radi

Rrekje për të hyrë në shpirtin piktorik... të Arben Shirës... nga Jozef Radi Arben Shirën nuk e njoh, por bota virtuale na ka bërë miq, dhe...

Bashkë, nga barraka e vuejtjes te andrra e Lirisë…! (1993)

Bashkë... nga barrakat e vuejtjes... te andrra e Lirisë... Intervistё e përbashkët e Lazër dhe Jozef Radit dhёnё Radios së Jashtme... nëntor 1993 (Mbas botimit të...

E fundmja intervistë e Dr. Lazër Radit – Tefta Radi

"Kujtesa më qendroi e fortë..." E fundmja intervistë e Dr. Lazër Radit (Tefta Radi TVSH) (...Kjo asht intervista e fundit e Dr. Lazër Radit... Ishte...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.