back to top
29.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Ibrahim Sheh Karbunara

Pushkatimi dhe burgosja e anëtarëve të Kongresit të Lushnjës – nga Kastriot Dervishi

Pushkatimi dhe burgosja e anëtarëve të Kongresit të Lushnjës nga Kastriot Dervishi Ndonëse në thelb nuk ishte kundër kongresit, pasi e quante vepër të vegjëlisë e...

Biografi e shkurtë e Ibrahim Sheh Karbunara (1877 – 1947)

Biografi e shkurtë e Ibrahim Sheh Karbunara (1877 - 1947) Sheh Ibrahim Karbunara (Shehu) u lind në Karbunarë në vitin1877. Shkollën fillore e kreu në...

Kongresi i Lushnjës – ose Pavarësia e Dytë e Shqipërisë – nga Visar Zhiti

Kongresi i Lushnjës - ose Pavarësia e Dytë e Shqipërisë Një letër Presidentin Wilson dhe drama e atyre njerëzve nga Visar Zhiti Sa larg është Kongresi...

“Ç’tu desh Dasma në Karbunarë!” nga Jozef Radi

“Ç'tu desh Dasma në Karbunarë!” nga Jozef Radi Dikur, fshati Karbunarë ka qenë nënprefekturë, derisa nga fundi i shekullit të Nëntëmbëdhjetë, ajo njësi organizative administrative...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.