back to top
20.5 C
Tirana
E hënë, 20 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Hamid Gjylbegaj

Rubin nga mozaiku i qytetit të lashtë (Nexhmi Bushati, in memoriam) nga Ben Zajmi & Bora Bushati, Astrit Bushati e Qamil Xhurreta

Rubin nga mozaiku i qytetit të lashtë (Nexhmi Bushati, in memoriam) nga Ben Zajmi Tipik shkodran. I gjatë e i thatë në trup, i ngadaltë në lëvizje...

Shënim historik nga Hamid Gjylbegaj (1927)

Shënim historik nga Hamid Gjylbegaj Begtashitë, n'bazë t'alfabetit arab të deshifruem prej Fazli Hurufisë, n'orgjinë, janë dy copash; njëna palë, asht orthodoks islam; Nakshibendi, sunit, hoxhagjanë;...

Hyrja e Austrisë në viti 1916 nga kujtime te Hamid Gjylbegaj

Hyrja e Austrisë në viti 1916 nga kujtime te Hamid Gjylbegaj Me largimin nga Shkodra të Malit të Zi, më 17 janar 1916 hyri Austria. Oficeri...

Dy poezi nga Hamid Gjylbegaj… dhe dy rreshta për autorin

Dy poezi nga Hamid Gjylbegaj ...dhe dy rreshta për autorin (Shkrue para 90 vjetësh, por aktuale si me kenë shkrue sot...!) i. seci "Tregtija Kombtare"... Kyt vjershë, Ia...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.