back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 23 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Gjezeko

Mirnjoftje… Poezi nga Gjezeko (Gjergj Kola)

Mirnjoftje... Poezi nga Gjezeko (Gjergj Jozef Kola) 1 Ti vajzë shqiptare Qi lidhe fijen e hollë të fatit tand të vetëm Në tezgjahun tem...

Metamorfoza e qytetit tim… nga Gjezeko (1993)

Metamorfoza e qytetit tim... nga Gjezeko (1993) Tash 21 pranvera të shkueme... “Për me shkue n'qiell, duhet me kalue nëpër tokë” - kishin shkrue në...

Love story… 19 nandor 198… Gjergj Kola

Love story... 19 nandor 198... rrefim nga Gjergj Kola Më kujtohet si tash, se çdo 19 nandor, në mbramjen e ditlindjes tande unë vijsha poshtë...

Sot asht nji ditë e tmerrshme! Gje-ze-ko

Sot asht nji ditë e tmerrshme! Gjezeko   Sot asht nji prej atyne ditve në të cilen njeriu merr vesht se ka sëmundjen e keqe,...

Dy poezi të freskta… nga Gjezeko (2013)

Dy poezi të freskta... nga Gjezeko Me Gjergj Kolën u ba kohë që shkëmbejmë mendime, diskutojmë dhe ndjehemi afër... falë kësaj mundësie komunikimi virtuale që...

Mbi frymën e stilit dhe jetës së Nietzsche-s në egzistencën e Migjenit

Mbi frymën e stilit dhe jetës së Nietzsche-s në egzistencën e Migjenit Gjezeko 2013 Refleksione jete Vetëm kush ka mundësinë me e njoftë Nietzsche-n dhe Migjenin...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.