back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 14 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Gjelosh Gjokaj

Kur përpiqesha me i hapë rrugë artit tim… kujtime nga Arben Morina

Kur përpiqesha me i hapë rrugë artit tim...* kujtime nga Arben Morina Ishte viti 1992, ndodhesha në München (Mynih) të Gjermanisë, në një qendër kulturore të...

Rrugëtim me veprën dhe artin e Mr. Leonardo Voci

Rrugëtim me veprën dhe artin e Mr. Leonardo Voci -Ka lindur në Bajzë të Shkodrës më 22.12.1968. -Artist Profesionist, Drejtor i Sindikatës së Pavaruar të...

Poezia e Trajtave Figurative* nga Agim Morina – In memoriam Gjelosh Gjokaj

Gjelosh Gjokaj (1933-2016) lindur në Milesh, Grudë, të Malësisë së Tuzit, ishte e mbetet një mjeshtër i madh i artit shqiptar, një emër me...

Gjelosh Gjokaj, liriku plot fantazi Bisedoi: Smajl Smaka

Gjelosh Gjokaj, liriku plot fantazi Bisedoi me piktorin: Smajl Smaka Gjelosh Gjokaj, është ndër krijuesit më të veçantë dhe të afirmuar, krahas Ibrahim Kodrës. Gjeloshi...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.