back to top
26.5 C
Tirana
E martë, 18 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Gaspër Ugashi

Dom Ndre Zadeja – I pari martir i Kishës mbas ardhej së Komunistave! – dhe Letra e tij e Hapun (Poemë) ndaj Fulv Cordignano-n

Dom Ndré Zadêja (3 nantor 1891 - 25 mars 1945) Ishte mëngjes. Një ndër ato agimet e errta që mbi Shkodrën do të shfaqej shpesh,...

Zhdukja e përjetëshme e emnave t’atdhetarve shqiptarë – Dom Ndre Zadeja (1891 – 1945) – Përgatiti Fritz Radovani

Cila ishte detyra e seksionit katolik pranë degës së mbrendshme të Shkodrës në 1946, i vetmi n’botë?  Zhdukja e përjetëshme e emnave t’atdhetarve shqiptarë Dom...

Prof. Nikoll Dakaj, viktimë e “Revolucionit Kulturor” – nga Fritz Radovani

Prof. Nikoll Dakaj, viktimë e “Revolucionit Kulturor” nga Fritz Radovani 1967 - Një Shqipni aq e vogël me aq shumë trazime, gati e pabesueshme! Frenat...

Pa Prof. Namik Ressulin nuk la Letersi Shqipe – nga Fritz Radovani

Pa Prof. Namik Ressulin nuk la Letersi Shqipe nga Fritz Radovani Prof. Namik Ressuli - Pena e Artë e Beratit… (10 Shtator 1908 - 12 Shtator 1985) Ky asht...

Ja si e mbytën Shkodranin e pafajshëm Injac Baqli (1915-1954) nga Fritz Radovani – Dhe dekorimi i hetuesit të dosjes Nr. 1989, Fahri Kraja!

Ja si e mbytën Shkodranin e pafajshëm Injac Baqli (1915-1954) nga Fritz Radovani Dhe dekorimi i hetuesit të dosjes Nr. 1989, Fahri Kraja*! Injac Baqli ka...

Don Pashko Muzhani nga Fritz Radovani

Don  Pashko  Muzhani nga Fritz Radovani Në 100 Vjetorin e Lindjes... Don Pashko Muzhani asht le me 31 Janar 1915, në fshatin Mushan të Shkodres. Kur ishte dhjetë...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.