back to top
33.5 C
Tirana
E enjte, 25 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Foto Çami

Mbrojtësve mjeranë të Kadaresë… – nga Adriatik Riza Dosti

Mbrojtësve mjeranë të Kadaresë... nga Adriatik Riza Dosti Mjaft më... se u bëtë vërtet të neveritshëm! Këto ditë dhe veçmas në përvjetorin e tij të lindjes “'çuditshëm''...

Nuk harrohet kurr Rin Monajka (Dukagjini) – nga Fritz Radovani

Nuk harrohet kurr Rin Monajka (Dukagjini) nga Fritz Radovani Daltoni një gur: Rin Monajka (11 Qershor 1953 - 1 Maji 1997) Një ditë vjeshte nuk...

Vdekja e Lasgushit dhe një skicë – nga Ylli Demneri

Vdekja e Lasgushit dhe një skicë nga Ylli Demneri Më kujtohet që lajmin e vdekjes së Lasgush Poradecit ma dha Minella Borova, kur u takuam rastësisht...

Një dokumenti i Ministrisë së Arsimit, në vitin 1950 dhe matura e vitit 2020 – 70 Vite largësi! – Material i pajisur me shënime...

Një dokumenti i Ministrisë së Arsimit, në vitin 1950 dhe matura e vitit 2020 - 70 Vite largësi! Material i pajisur me shënime nga Leka Ndoja Para...

“Asnjë lëshim, mos e nënvleftësoni se…” ja shënimi i Ramiz Alisë që çoi në burg Visar Zhitin – nga Dashnor Kaloçi

“Asnjë lëshim, mos e nënvleftësoni se…” ja shënimi i Ramiz Alisë që çoi në burg Visar Zhitin nga Dashnor Kaloçi - Ashtu siç kemi parë...

Xhufit dhe avokatëve të mesjetës komuniste – nga Kastriot Dervishi

Xhufit dhe avokatëve të mesjetës komuniste nga Kastriot Dervishi Për të ardhur keq që shokët e një ndërmarrje agjitpropi komunist, Auron Tare, Pëllumb Xhufi, etj, kanë...

“…Duke i kujtuar, më dridhet zemra” – Neriman Hoxha – Fragment

Pjese nga libri me kujtime i Neriman Hoxhës “...Duke i kujtuar, më dridhet zemra!”, botim i Shtëpisë Botuese KLEAN. Nji rrëfim rrënqethës i jetës...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.