back to top
9.5 C
Tirana
E premte, 19 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

“Ferma e kafshëve”

Basha si një kumarxhi i humbur ku hynë dhe del nga kazinoja politike – nga Ndriçim Kulla

Basha si një kumarxhi i humbur ku hynë dhe del nga kazinoja politike nga Ndriçim Kulla A nuk ju duket Basha si një kumarxhi ku politika...

A jemi (të lirë)? – esse nga Astrit Cani

A jemi (të lirë)?* esse nga Astrit Cani Në kulturën tonë dualiste perëndimore, për me njoftë diçka, duhet më lypë me mend të kundërtën e saj. E...

“E pashë atdheun lakuriq”, e Trifon Xhagjikes – esse nga Emi Krosi

“E pashë atdheun lakuriq”, e Trifon Xhagjikes esse nga Emi Krosi Atdheu nuk është vetëm vazhdimësia e një fjale, apo një horizont “i hapur” pa skaj...

Nobeli” si një “ambulancë shpirtërore” e njeriut pacient… nga Rezart Palluqi

Nobeli” si një “ambulancë shpirtërore” e njeriut pacient… nga Rezart Palluqi Sipas mendimit tim, çmimin Nobel e meriton ai shkrimtar që sakrifikon për popujt që...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.