back to top
12.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Fatmira Allmuça

Si e jetova Stambollin në tri ditë… (2011) – reportazh nga Fatmira Allmuça

Si e jetova Stambollin në tri ditë... (2011) reportazh nga Fatmira Allmuça ...mëngjes qershori i qetë, nga ato ditë kur ti më së fundi punon pa...

Rrëfenja të mamës sime – nga Fatmira Allmuça

Rrëfenja të mamës sime nga Fatmira Allmuça “...Gjyshi im ka vdekur afro 100 vjeç dhe e ka njohur mirë gjyshin tënd Sali Mumajesi. Me ka thënë...

Zotni Izet Bebeziqi – nga Rrok Ndoja & Fatmira Allmuça

Zotni Izet Bebeziqi nga Rrok Ndoja Ka qenë viti 1959 kur për herë të parë kam shkelë në derën e bibliotekës së Shkodrës (të vjetrës), i...

Një vjeshtë libri mes miqsh… – nga Jozef Radi

Një vjeshtë libri mes miqsh... nga Jozef Radi Kjo foto asht nji kujtim tejet i bukur e domethanës i kësaj vjeshte në të hikun. Të mbledhun “me...

“Grimca” kujtimesh me babanë – nga Fatmira Allmuça

“Grimca” kujtimesh me babane nga Fatmira Allmuça A dini me m'than pse asht' luani m'reti i kafsh've...? Pooooo: Se është i fuqishëm…i bukur… se ka krifë…...

Avokat Muzafer Pipa (1914-1946) -dhe disa komente rreth figurës së tij

Avokat Muzafer Pipa (1914-1946) dhe disa komente rreth figurës së tij U torturua duke përdorur hekurin e skuqur në kockë, veprim që i shkaktoi vdekjen më...

…në Mumajes, te rrënjët e të parëve… – nga Fatmira Allmuça

...në Mumajes, te rrënjët e të parëve… nga Fatmira Allmuça Një të shtunë, herët ra telefoni dhe një zë i njohur me kujtoi që mund të...

E vërteta ime, mbi Izet Bebeziqin… dhe diçka më shumë – nga Fatmira Allmuça

E vërteta ime, mbi Izet Bebeziqin... dhe diçka më shumë nga Fatmira Allmuça Replikë me z. Sait Saiti mbi shkrimin e tij “Podgoriçaj dhe boshnjakë” Edhe pse...

Podgoriçaj dhe boshnjakë – nga Sait Saiti

  Podgoriçaj dhe boshnjakë nga Sait Saiti Ndoqa me kërshëri shqetësimin dhe kushtimin e znj. Fatmira Allmuça për kushëririn e së amës, Izet Bebeziqin, sidomos hymja që...

Pak dritë mbi figurën intelektuale Izet Bebeziqi – përgaditi Fatmira Allmuça

...e ke parë Wikipedian se ç’kanë shkruar për Izetin!?Na kanë bërë muhaxhirë boshnjakë... jo se kam gjë kundra boshnjakëve,por nuk është e vërtetë... dhe...

Hansi… – rrëfim nga Fatmira Allmuça

Hansi... rrëfim nga Fatmira Allmuça …n'ushtri ishim në grupin e punës. Në k'te grup ishin edhe disa rob lufte që punojshin me ne. Nji ndër...

“Grimca”, në vend të “requiem” për Lume Blloshmi -nga Fatmira Allmuça

“Grimca", në vend të “requiem” për Lume Blloshmi nga Fatmira Allmuça 28 tetor 2020…. Messenger… -Lume je në shtëpi? Kam sjellë vajin -Tani? -Po. 2 minuta -Ok. Eja sipër. Pa...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.