back to top
23.5 C
Tirana
E martë, 18 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Fadil Kapisyzi

Burgimet – nga libri “Jetë e Humbur” – Kujtime nga Ejëll Çoba

Burgimet - nga libri “Jetë e Humbur” - Kujtime nga Ejëll Çoba Kujtime të shkruara nga gusht 1973 deri në fund të dhjetorit 1977 "Mund të durohen...

Dijetari Pa Vorr, 
At Bernardin Palaj O.F.M. (1894-1946) – nga Fritz Radovani

Dijetari Pa Vorr, 
At Bernardin Palaj O.F.M. (1894-1946) nga Fritz Radovani “At Bernardini, mund t'ma kalojnë edhe mue...” At Gjergj Fishta At Bernardin Palaj asht le në Malësi...

Martin Camaj dhe Sigurimi – nga Kastriot Dervishi

Martin Camaj dhe Sigurimi nga Kastriot Dervishi Martin Camaj dhe projekti i një letre të përgatitur nga Drejtoria e Tretë e Sigurimit të Shtetit në MPB,...

Shyqyri Çoku simbas dokumenteve dhe Arkivave… dhe dëshmive të atyre që pësuan prej tij… nga Kastriot Dervishi

Shyqyri Çoku simbas dokumenteve dhe Arkivave... dhe dëshmive të atyre që pësuan prej tij... nga Kastriot Dervishi Sot, po lexoja intervistën e ish oficerit Shyqyri Çoku, dhënë...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.