Nyjet-Arkivit për » Emmanuel Macron «

Annie Ernaux, disa fjalë mbi çmimin NOBEL të Letërsisë 2022 – nga Skënder Sherifi (Bruksel)

Annie Ernaux, disa fjalë mbi çmimin NOBEL të Letërsisë 2022 nga Skënder Sherifi (Bruksel) Siç e dini, për çdo vit, shqiptarët e presin me një farë tensioni psikologjik, emrin e çmimit Nobel Lexo Me Teper.

Një shuplakë moralë të mëdhenjve të Evropës dhe Amerikës – nga Marina Stella Di Somma

Një vajzë i jep një shuplakë moralë të mëdhenjve të Evropës dhe Amerikës: letra që u bë virale e që përfshin mendimin shumë italianëve Në pak orë ajo ka bërë xhiron Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook