Nyjet-Arkivit për » Eda Zari «

Nexhmije Pagarusha, t’i puth duart… – nga Eda Zari

Nexhmije Pagarusha, t’i puth duart… nga Eda Zari Më 7 Maj 2018, Ikona jonë, Nexhmije Pagarusha, feston 85 vitet e saj të florinjta! Ta kam thënë: “Dua të shkruaj emrin Tënd në plepin Lexo Me Teper.

28 vjet më parë, sistemi komunist vrau në kufi vëllain tim Ilir Zari… nga Jeni dhe Eda Zari

28 vjet më parë, sistemi komunist vrau në kufi vëllain tim Ilir Zari… nga Jeni Zari Në kujtim të vëllait tonë të shtrenjtë. Si sot 28 vite më parë, pushoi zemra e tim Lexo Me Teper.

Mos ma prek Valbonën” – thirrje nga artistët Dy Koncerte – në Tropojë dhe në Tiranë

Mos ma prek Valbonën” - thirrje nga artistët Dy Koncerte – në Tropojë dhe në Tiranë me 29 dhe 30 tetor 2016 – Në mbrojtje të natyrës shqiptare Eda Zari dhe Elina Duni Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook