back to top
13.5 C
Tirana
E enjte, 23 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Cuk Simoni

Ndahet nga Jeta më moshën 91 vjeçare, Zef Cuk Simoni dhe një kujtim mbi figurën e tij

Ndahet nga Jeta më moshën 91 vjeçare, Zef Cuk Simoni Me 19 shkurt 2024, ështe ndarë nga jeta në moshën 91 vjeçare, një nga njerëzit...

“Jetë shkodrane” – me autor Cuk Simonin (1889-1968)

“Jetë shkodrane”, me autor Cuk Simonin (1889-1968) Romani me titull të përgjithshëm “Jetë shkodrane”, që ka për autor Cuk Simonin (1889-1968), ashtë si ahri mbi...

Pak rreshta për shkrimtarët e Viteve ’30 nga Lazër Radi

Pak rreshta për shkrimtarët e Viteve '30 nga Lazër Radi (Shkëputë nga libri "Shqipëria në Vitet '30") Nji artikull mjaft interesant, por që hapi mjaft polemika n'at...

Përkthyesi i harruar i Dantes e Homerit… nga Azem Qazimi (2002)

Pashko Gjeçi: Përkthyesi i harruar i Dantes dhe Homerit... nga Azem Qazimi (2002) Përkthyesi i harruar i Dantes dhe Homerit ngrys ditën në harresë, teksa çdo...

Scrittori Italiani in Albania degli anni ‘30 Dr. Lazër Radi

Scrittori Italiani in Albania degli anni ‘30 da Dr. Lazër Radi Come in tutti i campi, in quello politico, economico, sociale, scientifico e culturale, abbiamo...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.