back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 23 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Burgu i Burrelit

Sami Dangëllia – Historia e njeriut që vuajti një jetë në burgjet komuniste

I njëjti person në dy foto burgu: Sami Dangëllia.  Hyri në burg në moshën 24 vjeçare. Vdiq në burg në moshën 67 vjeçare. Fotoja e parë është...

Visar Zhiti – Fragment XXXI nga Libri “Rrugët e Ferrit”

Muzikanti i madh, Fotaq Filipeu nga Visar Zhiti - Fragment XXXI nga Libri “Rrugët e Ferrit” Në udhën tej ku po vdiste dielli, shihja një tjetër...

Kur poezia ruhej veç me kujtesë… Dine Dine

Kur poezia ruhej veç me kujtesë... Dine Dine Një rrëfim mbi dy poezi të Luan Burimit që i kam ruajtur me kujtesë... Krimet e diktaturës gjatë...

Të gjallë e të dekun bashkë… nga Elona Çuliq

Të gjallë e të dekun bashkë... nga Elona Çuliq *** Ky shkrim asht i nji vajze të quejtun Elona Çuliq, të cilën unë nuk e njof......

Pjetër… domethanë… GUR!! nga Fritz Radovani

Pjetër... domethanë... GUR!! nga Fritz Radovani Shkodër, 28 Korrik 1988... 28 korrik 2013 25 vjet ma parë... Nji ditë krejt e veçantë në qytetin ku Pjetri, u...

Dostojevski: “Të fyem e të poshtnuem – Nazim Saiti

In memoriam di Nazim Saiti... nga Jozef Radi Nazim Saitin e kam njoftë përmes kunatit tim, Dine Dines dhe Visar Zhitit... aty rreth fundit të...

Në kërkim të eshtrave të babait Eugjen Merlika (voal)

 Në kërkim të eshtrave të babait nga Eugjen Merlika (voal) "...Siç e di, me të gjitha forcat e mija, po mundohem të sjell eshtrat e...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.