back to top
16.5 C
Tirana
E hënë, 27 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Asllan Bushati

Vatra – Një histori e së shkuarës – nga Marjana Bulku

Vatra - Një histori e së shkuarës nga Marjana Bulku “E ardhmja, së largu na përqesh. Dhe ne, që as me kujtimet tona s’arrijmë të ngjajmë. E as...

Vatra dhe gjeneralët e ushtrisë së vdekur – nga Ervin Dine

  Ervin Dine në Takimet e Vatrës Vatra dhe gjeneralët e ushtrisë së vdekur nga Ervin Dine Kohët e fundit jam menduar gjatë para se të bëj...

Vatranët e bashkuar… dhe nji Vatër e mbyllur!

  Vatranët e bashkuar… dhe nji Vatër e mbyllur! Të nderuar Vatranë, Shpresoj që ky mesazh të ju gjejë të gjithë në shëndet të mirë dhe me...

Kudo po vuajmë nga Udhëheqësia (lidershipi) – nga Asllan Bushati

Kudo po vuajmë nga Udhëheqësia (lidershipi) nga Asllan Bushati Në trojet tona ilirike, (në Gadishullin Ilirik) mendohet të jemi autoktonë për më shumë se pesëmijë vite....

Dera e Madhe Fisnike dhe Bujare e Marash e Mrì Dedja e Merrnaçajve në SHBA është vetë krahina malore e pamposhtur e Kelmendit në...

Dera e Madhe Fisnike dhe Bujare e Marash e Mrì Dedja e Merrnaçajve në SHBA është vetë krahina malore e pamposhtur e Kelmendit në...

Promovim madhështor i librit “Mri Dedja e Merrnaçajve – Zoja e hekurt me shpirt florini” – nga Sokol Paja – New York, 16 Shtator...

Promovim madhështor i librit “Mri Dedja e Merrnaçajve - Zoja e hekurt me shpirt florini” nga Sokol Paja - New York, 16 Shtator 2023  U promovua në...

Letërsia e burgosur, promovim dhe një debat në “Vatër” – nga Sokol Paja

Letërsia e burgosur, promovim dhe një debat në “Vatër” nga Sokol Paja - Dielli Vatra promovoi veprat “Alida” dhe “Gjyqi i Shopenhauerit” të Adriana & Dine...

Dioguardi – Përsëri “Kampi i Tepelenës” – reagojnë Ardian Ndreca e Lek Mirakaj

Joseph Dioguardi - Përsëri "Kampi i Tepelenës" - reagojnë Ardian Ndreca e Lek Mirakaj . Kampi i Tepelenës ishte kamp i komunizmit dhe jo i popullit...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.