back to top
27.5 C
Tirana
E hënë, 20 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Alida Jolie

Arti, si Gjuhë Diplomacie, Dialogu dhe Afrimi… nga Alida Jolie

Arti, si Gjuhë Diplomacie, Dialogu dhe Afrimi Reflektime të një mbrëmje... nga Alida Jolie Të hënën e 12 Dhjetorit, në pjesën perëndimore të Manhattanit isha e...

Hijeshia është një bimë e rrallë… tregim nga Alida Jolie

Hijeshia është një bimë e rrallë... tregim nga Alida Jolie Muzg. Shkurti sapo ka hyrë. Një shprehje më vjen në mendje: “Shkurti shkurton urët, marsi mbledh...

Do të jem përherë me ty… Letra e Milada Horakova për vajzën 16-vjeçare, një natë para ekzekutimit

Do të jem përherë me ty… Letra e Milada Horakovas vajzës 16-vjeçare, një natë para ekzekutimit Përktheu Alida Jolie Në datën 8 qershor 1950, nëntë muaj pas arrestimit...

Saimir Pirgu – Fëmija i Metalurgjikut, Don Alfredo i Botës

Fëmija i Metalurgjikut, Don Alfredo i Botës Intervistë e Saimir Pirgut nga Alida Jolie Shënim: Kjo intervistë mjaft interesante e realizuar me shumë dashuri nga Alida...

Një mbrëmje e zakonshme njujorkeze… nga Alida Jolie

Një mbrëmje e zakonshme njujorkeze... nga Alida Jolie 30 janar 2014 Një mbrëmje e zakonshme si gjithë mbrëmjet e këtij qyteti pakufi... Po kthehesha për në shtëpi...

Tabakhanja poezi nga Fernando Pessoa

...Me Pessoan jam njoftë do vite ma parë... dhe siç ndodh me gjanat e bukura që lshojnë shkëndijë, kshu m'ndodhi edhe me poezitë e...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.