back to top
23.5 C
Tirana
E martë, 18 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Ali Oseku

Ndahet nga jeta piktori i njohur… – Ali Oseku më pyeti: E di si vizatoj unë? – nga Visar Zhiti

Ndahet nga jeta piktori i njohur, Ali Oseku Vuante nga një sëmundje e rëndë. Piktori i njohur Ali Oseku është ndarë nga jeta ditën e...

Intervistë e Shaip Beqirit me poetin e shquar Frederik Rreshpja Pjesa në shtatë e librit “Mozaiku i Mbuzur”, i cili ndodhet në fazën finale...

Intervistë e Shaip Beqirit me poetin e shquar Frederik Rreshpja Pjesa në shtatë e librit "Mozaiku i Mbuzur", i cili ndodhet në fazën finale...

Në vend të lamtumirës – nga Eleni Laperi

Në vend të lamtumirës nga Eleni Laperi E kam njohur Maks Velon në vitin 1967, kur isha student e vitit të parë në Institutin e...

Lek Pervizi: “Kur penat ishin si gryka armësh vrastare…”

Lek Pervizi: “Kur penat ishin si gryka armësh vrastare...” Jozef Radi interviston intelektualin dhe eruditin Lek Pervizi revista“Ars” (maj 2005) Cili është kufiri që ndan artin...

“Letërsia shqipe është më e fortë se Shqipëria!”

"Letërsia shqipe është më e fortë se Shqipëria!" Lectio magistralis i poetit Visar Zhiti mbajtur në universitetin e Napolit gjatë Konferencës “20 vjet pas rënies së...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.