back to top
31.5 C
Tirana
E shtunë, 20 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Akil Basha

“Kjo është edhe fotografia e martesës, mor’ burrë…” – nga Namik Mehmeti

“Kjo është edhe fotografia e martesës, mor’ burrë...” nga Namik Mehmeti Një shkrim domethënës për dajën tim, Ibrahim Sokoli dhe bashkëshorten, Shanisha Dosti* Artan Kafexhiu Një foto e munguar...

Krenari! – nga Murat Basha

Krenari! nga Murat Basha Kjo foto është realizuar në Shëngjergj, në vitin 1944. Nga e majta në të djathtë janë, Murat Basha me cigare - shef i...

Gani Luzi, 37 vite më parë! – nga Murat Basha

Gani Luzi, 37 vite më parë! nga Murat Basha Ishte si sot 15 Gusht, po i vitit 1984. U ktheva nga plazhi, dhe rrugës për në...

N’tehun e vështirë: “Opozitë” opozitës! – nga Hakik Mena

N'tehun e vështirë: “Opozitë” opozitës!* nga Hakik Mena Mbas viteve '90, u përdor nji thashethem tinzak tipik sllavo-komunist, prej komunistëve dhe ish komunistëve të shndrruem...

Murat Basha (1900-1945): “Po vdes për Liri, dhe për çeshtjen tonë të madhe…” – nga Astrit Kola

Murat Basha (1900-1945) “Po vdes për Liri, dhe për çeshtjen tonë të madhe...” Shkrim i përgatitur nga Astrit Kola Më vjen keq që nuk i kam fotot...

Pa një ditë të vetme lirie… nga Luftar Pepmarku

Pa një ditë të vetme lirie… Homazh në nderim te jetës dhe veprës së Ramiz Menës nga Luftar Pepmarku Me datën 24 korrik 2015 ditën e premte...

Mirupafshim Heroi im! Murat Akil Basha

Mirupafshim Heroi im! nga Murat Akil Basha Ti ishte heroi im... Kam njohur pak njerez të dashur si ti, që kishin guxuar gjithmonë të ëndërronin... Kam...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.