back to top
15.5 C
Tirana
E diel, 14 Prill, 2024

Sami Frashëri (1850-1904) Njeriu i Madh

Gazeta

Sami Frashëri (1850-1904)
Sami Frashëri (1850-1904)

“Mos i poshtëroni njerzit e mëdhenj për një a dy faje të tyre,

sepse diamanti sado i prerë shtrembër të jetë,

është më i vlefshëm se çdo gur i zakonshëm,

i prerë në formën më të përsosur…” 

Related Images:

More articles

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Portali Radiandradi.com, prej 11 vitesh dhuron kontribute të përditshme në shumë fusha të kulturës, historisë dhe vlerave shqiptare. Herë pas here siti ka nevojë për mirmbajtjeje, rikonstruktim si dhe rikonceptim në formatin letër. Për ta mbajtur këtë punë shumvjeçare, ndër më seriozet dhe më të lexuarat që të vazhdojë aktivitetin bëhet e domosdoshme mbështetja e lexuesve.

Jozef Radi

Redaktor i Radi & Radi

Artikujt e fundit

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.