back to top
25.5 C
Tirana
E hënë, 27 Maj, 2024

Përtej rastësive dhe kreshërive – Anne Hathaway – Bashkëshorti dhe William Shakespeare

Gazeta

 Anne Hathaway - Bashkëshorti dhe Shekspiri
Anne Hathaway – Bashkëshorti dhe Shekspiri

Përtej rastësive dhe kreshërive –

Anne Hathaway – Bashkëshorti dhe William Shakespeare

Interesante gjithmonë bota e kërshërive dhe e rastësive. Ja një shembull që e gjeta dje në rrjet:
Bashkëshorti i aktores Anne Hathaway ka një ngjashmëri të dukshme me poetin dhe dramaturgun anglez William Shakespeare. Gruaja e këtij të fundit, e ndarë nga jeta në vitin 1623, quhej pikërisht Anne Hathaway. Dhe në një nga pasazhet që Shakespeare ka lënë si dedikim ndaj bashkëshortes, ndër të tjera shkruhet:
“Jeta qenka shumë e shkurtër dhe një e tillë nuk mjaftoka për të përjetuar dashurinë që ndiej për ty. Të premtoj që do të të kërkoj në jetën tjetër…”

Marrë nga Muri i Fb i Elis Kulo, 7 mars 2023

Related Images:

More articles

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Portali Radiandradi.com, prej 11 vitesh dhuron kontribute të përditshme në shumë fusha të kulturës, historisë dhe vlerave shqiptare. Herë pas here siti ka nevojë për mirmbajtjeje, rikonstruktim si dhe rikonceptim në formatin letër. Për ta mbajtur këtë punë shumvjeçare, ndër më seriozet dhe më të lexuarat që të vazhdojë aktivitetin bëhet e domosdoshme mbështetja e lexuesve.

Jozef Radi

Redaktor i Radi & Radi

Artikujt e fundit

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.