back to top
31.5 C
Tirana
E hënë, 24 Qershor, 2024

“Manhattan Branch” dënoncon takimin Berisha-Ruçi

Gazeta

Stema e Vatrës
Stema e Vatrës
“Manhattan Branch” dënoncon takimin Berisha-Ruçi

Në datën 6 Tetor 2020, dega e re e Vatrës “Manhattan Branch” dënoncoi takimin e Kryetarit të Vatrës me kriminelin Ruçi.
Pse dega e Vatrës Manhattan e kundërshton këtë takim?
Shumë anetarë të Vatrës, rrjedhin nga familje antikomuniste, të cilat gjatë diktaturës komuniste, janë përndjekur dhe burgosur nga shokët e këtij krimineli.
Ministri i diktatures është përgjegjes direkt për dhunimin e shqiptarëve nën antiregjimin e Hoxhës. Ai është përgjegjës për persekutimin e shtetasve Shqiptarë, në përndjekje dhe vrasje (Masakra e Shkodrës e 2 Prill 1991).
Ai është persona “non grata” në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, si rrjedhojë ai duhet të jetë “NON GRATA” eshe për të gjithë Vatranët.
“Vatra” e Shekullit të ri duhet të jetë transparente dhe jo e fshehtë në veprimet e saja. Vatra e Shekullit të ri duhet të reflektojë mbi të kaluarën dhe mbi të ardhmen dhe t’i japë shpresë të rinjve vatranë.
Vatra e Shekullit të ri duhet të bazohet në të kaluarën e ndritur të të parëve të sajë, në Kanunoren e sajë dhe në frymën me të cilën dhe për të cilën ajo u krijua.
Vatra Manhattam Branch

Takimi i 6 tetorit 2020 midis Elmi Berishës e Gramoz Ruçit
Takimi i 6 tetorit 2020 midis Elmi Berishës e Gramoz Ruçit

Marrë nga Muri i FB, Vatra Manhattam Branch 16 tetor 2020

Related Images:

More articles

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Portali Radiandradi.com, prej 11 vitesh dhuron kontribute të përditshme në shumë fusha të kulturës, historisë dhe vlerave shqiptare. Herë pas here siti ka nevojë për mirmbajtjeje, rikonstruktim si dhe rikonceptim në formatin letër. Për ta mbajtur këtë punë shumvjeçare, ndër më seriozet dhe më të lexuarat që të vazhdojë aktivitetin bëhet e domosdoshme mbështetja e lexuesve.

Jozef Radi

Redaktor i Radi & Radi

Artikujt e fundit

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.