back to top
15.5 C
Tirana
E diel, 14 Prill, 2024

Kompleti i Veprës së Profesor Anton Çettës – nga Instituti Albanologjik i Prishtinës

Gazeta

Vepra e Plotë e Prof. Anton Çettës
Vepra e Plotë e Prof. Anton Çettës

Kompleti i Veprës së Profesor Anton Çettës

nga Instituti Albanologjik i Prishtinës

Kjo është shtatorja që Instituti Albanologjik i Prishtinës (IAP) i ngriti Anton Çettës.
Është nderim i madh e i lavdërueshëm që i është bërë të dijshmit, të urtit e të veçantit, që ishte punonjës shkencor i IAP-it, koleg i denjë pune, mik shpirti e profesor i shumë punonjësve shkencorë të IAP, si dhe vlerë e epërme profesionale e humane e institutit tonë.
Botimi i kompletit shënon një ngjarje të madhe e të rëndësishme kulturore në Kosovë dhe dëshmon që Instituti Albanologjik i Prishtinës vazhdon të mbetet qendra kryesore e studimeve albanologjike në vendin tonë.
Për botimin e këtij kompleti duhet falënderuar dhe përgëzuar Degën e Folklorit në Institutin Albanologjik të Prishtinës, përgjegjësen profesionale të këtij botimi, Dr. Leontina Gega-Musa, udhëheqësen e kësaj dege, Dr. Arbnora Dushi, si dhe kolegët e tjerë në degën e lartcekur, të cilët dhanë kontribut të çmueshëm e të vlerësueshëm profesionalisht.
.
Marrë nga muri i Fb i Adil Ollurit, me 3 nëntor 2020

Related Images:

More articles

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Portali Radiandradi.com, prej 11 vitesh dhuron kontribute të përditshme në shumë fusha të kulturës, historisë dhe vlerave shqiptare. Herë pas here siti ka nevojë për mirmbajtjeje, rikonstruktim si dhe rikonceptim në formatin letër. Për ta mbajtur këtë punë shumvjeçare, ndër më seriozet dhe më të lexuarat që të vazhdojë aktivitetin bëhet e domosdoshme mbështetja e lexuesve.

Jozef Radi

Redaktor i Radi & Radi

Artikujt e fundit

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.