back to top
23.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Instituti Albanologjik i Prishtinës

Gjuha Shqipe – shkruan Martin Camaj

Gjuha Shqipe shkruan Martin Camaj Fitorja ma e madhja në pikëpamje të kulturës ka qenë Instituti albanologjik i Prishtinës. Qe hapë në vjetin 1953, me ndihmën...

Kompleti i Veprës së Profesor Anton Çettës – nga Instituti Albanologjik i Prishtinës

Kompleti i Veprës së Profesor Anton Çettës nga Instituti Albanologjik i Prishtinës Kjo është shtatorja që Instituti Albanologjik i Prishtinës (IAP) i ngriti Anton Çettës. Është...

Meliza dhe Muza e saj – dy zonjat M.M. – nga Kosovare Krasniqi

Meliza dhe Muza e saj - dy zonjat M.M. nga Kosovare Krasniqi Bota, shumë më parë se shqiptarët, ka njohur rëndësinë e gruas dhe rolin e...

Rrëfimi lirik i Adil Ollurit – nga Rrezart Palluqi

Rrëfimi lirik i Adil Ollurit nga Rrezart Palluqi Romani “Bartësi i shpirtrave të përzënë” i Adil Ollurit nuk është sprovë pikënisjeje, por një arritje e madhe,...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.