back to top
32.5 C
Tirana
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Del pjesa e parë e Veprës (12 nga 36 vepra) e dipllomatit Abdi Baleta – nga Botimet “Alsar”  

Gazeta

Kronikë Kohe - Vepra e Plotë e Abdi Baletës
Kronikë Kohe – Vepra e Plotë e Abdi Baletës
Del pjesa e parë e Veprës (12 nga 36 vepra)
e dipllomatit Abdi Baleta – nga Botimet “Alsar”  
Përmbajtja e Kolanës së Veprës së Plotë rë Abdi Baletës

Vëllimi 1: Në ditët e ndryshimit të madh (8 dhjetor 1990 – 31 mars 1991)
Vëllimi 2: Parlamenti premtues
Vëllimi 3: Presidenca një institucion i ri problematik
Vëllimi 4: Shkarjet e hershme nga demokracia – drejtësia e gjymtuar
Vëllimi 5: Fundi i tranzicionit demokratik (viti i zi 26 maj 1996 – 29 qershor 1997)
Vëllimi 6: Përdhosjet e zgjedhjeve, gangrenë politike
Vëllimi 7: Fundosja e demokracisë
Vëllimi 8: Zallamahija e bashkëqeverisjes informale
Vëllimi 9: Bandokracia e qeverisjeve të alternuara
Vëllimi 10: PD – doli shpejt nga roli i saj historik
Vëllimi 11: PS – trashëgimtare testamentare e Partisë së Punës
Vëllimi 12: E djathta e dështuar dhe e tradhëtuar
Vëllimi 13: Liria dhe ligësia e shtypit
Vëllimi 14: Kultura e denigrimit publik në politikë
Vëllimi 15: Kundërshpifografi
Vëllimi 16: Dilema historike – histori e pashkruar
Vëllimi 17: Identiteti shqiptar i kërcënuar
Vëllimi 18: Bashkimi kombëtar i ndaluar
Vëllimi 19: Nacionalizmi i sulmuar
Vëllimi 20: Shpallja dhe shpërfillja e pavarësisë së Kosovës
Vëllimi 21: Mëkatet e politikës shqiptare pas Dejtonit
Vëllimi 22: Kosova drejt lirisë. Ndërhyrja e NATO-s
Vëllimi 23: Pavarsia e papërfunduar dhe shtetshmëria e rrezikuar e Kosovës
Vëllimi 24: Nëpërkëmbja e shqiptarëve në Shqipërine Lindore dhe Çamëri
Vëllimi 25: Diplomacia shqiptare dhe zhvillimet ndërkombëtare
Vëllimi 26: Përparësite diplomatike të Shqipërisë
Vëllimi 27: Shqipëria në zonën e tërmeteve gjeostrategjike
Vëllimi 28: Shqipëria nën diktatin e Greqisë
Vëllimi 29: Duele me birin e oficerit grek dhe hijet e greqizmës
Vëllimi 30: Vendi i fesë në rendin politik
Vëllimi 31: Strategjia e fekthimit
Vëllimi 32: Përballjet me islamofobinë
Vëllimi 33: Politikanizëm në letërsi
Vëllimi 34: Përhirime… Perceptime… Botëkuptime…
Vëllimi 35: Larmi temash përmes intervistash
Vëllimi 36: Epilogje politiko-diplomatike

Kronikë Kohe - Vepra e Plotë e Abdi Baletës
Kronikë Kohe – Vepra e Plotë e Abdi Baletës

Related Images:

More articles

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Portali Radiandradi.com, prej 11 vitesh dhuron kontribute të përditshme në shumë fusha të kulturës, historisë dhe vlerave shqiptare. Herë pas here siti ka nevojë për mirmbajtjeje, rikonstruktim si dhe rikonceptim në formatin letër. Për ta mbajtur këtë punë shumvjeçare, ndër më seriozet dhe më të lexuarat që të vazhdojë aktivitetin bëhet e domosdoshme mbështetja e lexuesve.

Jozef Radi

Redaktor i Radi & Radi

Artikujt e fundit

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.