back to top
31.5 C
Tirana
E martë, 25 Qershor, 2024

Confuci
 (550-479 p.K.) – Njeriu shpirtngushtë

Gazeta

Confucius
 (550-479 p.K.)
Confuci
 (550-479 p.K.)

“Njerzit shpirtngushtë, veç të tjerave janë edhe të bezdisshëm…

kur fitojnë afërsinë tënde bëhen edhe më pretendues,

ndërsa po ju krijove distancë, ata bëhen hakmarrës…!”

Related Images:

More articles

1 Koment

  1. Nga Konfuci kam kohë që veçoj ende deri sot urtësinë e tij me fjalinë: “çdo gjë e ke brenda, të bardhen dhe të zezën…”
    Më ka pëlqyer veçan kjo sentencë për njerzit, sidomos kur ata e dijnë veten pa të meta…

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Portali Radiandradi.com, prej 11 vitesh dhuron kontribute të përditshme në shumë fusha të kulturës, historisë dhe vlerave shqiptare. Herë pas here siti ka nevojë për mirmbajtjeje, rikonstruktim si dhe rikonceptim në formatin letër. Për ta mbajtur këtë punë shumvjeçare, ndër më seriozet dhe më të lexuarat që të vazhdojë aktivitetin bëhet e domosdoshme mbështetja e lexuesve.

Jozef Radi

Redaktor i Radi & Radi

Artikujt e fundit

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.