back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 23 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

ARCHIVE

Arkiva Mujore Shtator, 2021

Duke shpërndarë e promovuar librin e ri – Shënime udhëtimesh nga Thanas Gjika – “Ecja drejt se djathtës – dëshmi morale dhe mençurie”

  Duke shpërndarë e promovuar librin e ri “Ecja drejt se djathtës - dëshmi morale dhe mençurie” Shënime udhëtimesh nga Thanas Gjika Gjatë muajit maj të këtij viti...

Vargje në kaushin e farave të lulediellit… – nga Arjola Kondakçiu

Vite më parë, lashë jashtë hyrjes së pallatit tim në Durrës,disa kopje të librit tim të parë, botuar në Itali “Il regno del proibito”(Mbretëria...

Udhëtimi drejt origjinës – nga Lindita Komani

Udhëtimi drejt origjinës  nga Lindita Komani Udhëtimi im i parë në origjinë për mua ka qenë ndër më interesantët e të rëndësishmit, ndoshta për arsyen e...

Dy klithma… – nga Agron Calliku

Dy klithma... nga Agron Calliku Fakte që na shuajnë si komb… -Falja e kufijve shtetërorë… -Grabitjet e pasurive kombëtare… -Shkatërrimi i arsimit dhe kulturës -Varfërimi i tejskajshëm i popullatës -Emigrimi...

Prishtina dhe Shkupi nderojnë Shën Nënë Terezën në ditëlindjen e saj dhe në 5-Vjetorin e Shënjtërimit – nga Frank Shkreli

Prishtina dhe Shkupi nderojnë Shën Nënë Terezën në  ditëlindjen e saj dhe në 5-Vjetorin e Shënjtërimit  nga Frank Shkreli  Dioqeza Prizren-Prishtinë e Kishës Katolike Shqiptare në Kosovë...

Portret i paautorizuar… – nga Albert Vataj

Portret i paautorizuar... nga Albert Vataj Kastriot Dervishi,  zëri u fuqishëm i të vërtetave  që na ndihmojnë të çlirohemi nga amnezia   E kam njohur dhe kam punuar me Kastriot...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.