back to top
16.5 C
Tirana
E hënë, 27 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

ARCHIVE

Arkivat Përditshëm Dhj 20, 2018

Tё dalim ta presim Migjenin… – nga Mitrush Kuteli

Tё dalim ta presim Migjenin... nga Mitrush Kuteli Njё lajm i mirё pёr leçitёsit shqipёtarё: komisioni pёr shqyrtimin e librave qё vepron pranё Ministrisё tё Kulturёs...

“S’ka çelik kaq i mirë – që të mundë të vrasë një ide…” Vangje Koça (1936)

"S'ka çelik kaq i mirë - që të mundë të vrasë një ide..." . “...Komunizmi është një ide, një ide antikombëtare dhe shkatërronjëse. Por... është...

Henrik S. G. – fiton çmimin e madh të letërsisë me romanin “Sonatë për gruan e një tjetri”

Henrik S. G. - fiton "Çmimin e Madh të letërsisë - 2017" me romanin “Sonatë për gruan e një tjetri”  . Këtë të mërkurë u ndanë çmimet...

Poezija – nga Luigj Gurakuqi

Poezija - nga Luigj Gurakuqi Vjersha mund të thomi se leu për një herë me njerinë; që në kohë të para njerzit, tue u...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.