back to top
12.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

ARCHIVE

Arkivat Përditshëm Qer 6, 2013

George Bernard Shaw – Pse Jo!!!

Shumë njerëz i shohin gjanat ashtu siç janë dhe pyesin: Pse...? Unë andrroj gjana që s'ekzistojnë dhe them: Pse jo...!

Pervizi: Krahas genocidit njerëzor u krye genocid kulturor

Krahas genocidit njerëzor në Shqipëri u krye dhe genocid kulturor... nga Lek Pervizi (Belgjikë) E kushtëzueme prej rrethanave anormale të krijueme gjatë sundimit 45 vjeçar të diktaturës komuniste,...

Don Salvatore e i rifugiati albanesi in Italia Dr. Lazër Radi

Don Salvatore Ferdinando e i rifugiati albanesi in Italia Dr. Lazër Radi Frammenti dall’anima candida di un prete Il primo viaggio per Terni l’ho fatto col...

Personalitet e poet i veçantë Mirash Ivanaj – Mexhit Prençi

Personaliteti e poeti i veçantë Mirash Ivanaj Mexhit Prençi Shёnime mbi librin "Epopeja e Njeriut", të vëllezerve Ivanaj përkthyer dhe shoqëruar me nji studim nga...

Spiro Gjoka rrёfen miqsinё me Padёr Meshkallёn (1991)

Figura e Padёr Mёshkallёs nёn dritёn e bashkvuajtёsve! Spiro Gjoka rrёfen miqsinё me Pjetёr Meshkallёn Bisedoi Jozef Radi  (nentor 1991)   Zoti Gjoka, kur dhe ku jeni njohur...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.