Nyjet-Arkivit për » Hasan Toptani «

Censura komuniste mbi Murat Toptanin dhe dy poezi nga ky autor – nga Marsida T. Najdeni

Censura komuniste mbi Murat Toptanin dhe dy poezi nga Murat Toptani nga Marsida T. Najdeni Murat Toptani kjo figurë poliglote e patriotike dhe prej artisti, që ka bërë aq shumë për shqiptarinë sa Lexo Me Teper.

Testamenti i Mid’hat Frashërit

Mid’hat bej Frashëri (1880-1949) nga Klodi Stralla Këtë 3 tetor, mbushen plot 73 vjet nga vdekja e njërit prej figurave më madhore të kombit tonë, djalit të Abdylit dhe nipit të Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook