Arkivë për » Shtator 6th, 2018 «

Një popull me mend në kokë… – nga Parid Turdiu

Një popull me mend në kokë… nga Parid Turdiu  Më 9 prill 1940, në ora 4:15 të mëngjesit forcat gjermane kapërcyen kufirin me Danimarkën asnjanëse. Luftanijet gjermane filluan të zbarkonin trupa në Lexo Me Teper.

Shën Nëna Tereze, Mrekulli feje dhe dashurie – Album filatelik me parathënia nga Dom Lush Gjergji

Shën Nëna Tereze, Mrekulli feje dhe dashurie Parathënia nga Dom Lush Gjergji “Nënë Tereza në pullat shqiptare” album dygjuhësh shqip-anglisht libri i ri me autor studiuesin, Hysen S. Dizdari   Gjatë jetës Lexo Me Teper.

Nji video rrëqethëse… dhe 5+1 pyetje Kryeministrit Rama nga Jozef Radi

Shtëpia e shkatërruar e familjes Hysen Zhupanit në Shijak, tërhoqi vëmendjen e medias javën e kaluar, pas vizitës së kryeministrit Edi Rama. Gjatë takimit me kryefamiljarin, të shoqen dhe tre fëmijëve, Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook