Nyjet-Arkivit për » Vasfi Baruti «

“Kush e vrau Miladin Popoviçin?” – nga Dr. Vasfi Baruti

“Kush e vrau Miladin Popoviçin?” nga Dr. Vasfi Baruti   Miladin Popoviçi i heroizuar dy herë: nga Tito, me “Hero i Popujve të Jugosllavisë”, me muzeun “Miladin Popoviç” në Pejë, emrin e Lexo Me Teper.

Kolana e Dhimbjes – Botohen dorëshkrime të ish të burgosurve politikë

Kolana e Dhimbjes Botohen dorëshkrime të ish të burgosurve politikë Memuaristika “Zërat e Kujtesës” rikthehet në vëllimin e IV me dëshmi të të mbijetuarve nga burgjet dhe kampet komuniste të internimit. Ky vëllim Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook