back to top
33.5 C
Tirana
E mërkurë, 19 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Vaclav Havel

Mohimi i së Keqes – 35 Vjetori i varjes në litar të Poetit disident Havzi Nela – nga Frank Shkreli

Mohimi i së Keqes - 35 Vjetori i varjes në litar të Poetit disident Havzi Nela nga Frank Shkreli “Si e duron robninë zemra e nji...

Edhe vdekja është telepatike… – Pëllumb Zekthi mbi vdekjen e Milan Kunderës

Edhe vdekja është telepatike... Pëllumb Zekthi mbi vdekjen e Milan Kunderës Në mëngjes postova diçka tek faqja e “Librari Zekthi” për shkrimtarin e madh çek,...

Sekreti i Rilindjes se një kombi, zbulohet nën dritën e yjeve të bukur njerëzorë dhe jo mes tymnajës së sharlatanëve të shëmtuar… nga Robert...

Ky artikull përmban rreth pesëmbëdhjetë faqe të shkruara në format A4. Jo gjithë miqtë e mi në Fb mund të kenë dëshirë dhe kohë...

Dekomunistizimi i shtetit Shqiptar – i shërben dekriminalizimit të tij! Letër e Hapur nga Kujtim Cekani

Dekomunistizimi i shtetit Shqiptar - i shërben dekriminalizimit të tij! Letër e Hapur nga Kujtim Cekani Një ish i persekutuar i shkruan Komisionerit Hahn, për Hapjen...

Do të jem përherë me ty… Letra e Milada Horakova për vajzën 16-vjeçare, një natë para ekzekutimit

Do të jem përherë me ty… Letra e Milada Horakovas vajzës 16-vjeçare, një natë para ekzekutimit Përktheu Alida Jolie Në datën 8 qershor 1950, nëntë muaj pas arrestimit...

Gjyqi Special – kundra fashistëve e tradhëtarëve të vendit… Mërgim Korça

Gjyqi Special - kundra fashistëve e tradhëtarëve të vendit... (Prill i vitit 1945) kujtime dhe konsiderata nga Mërgim Korça Ftesa e mikut tim z. Simon Mirakaj të hidhja...

E vërteta totalitare tek ligjërimi i Edi Ramës nga Fitim Zekthi

E vërteta totalitare tek ligjërimi i Edi Ramës nga Fitim Zekthi Totalitarizmat e çdo lloji kanë të përbashkët përpjekjen për të kontrolluar shoqërinë, legjitimuar kjo me...

Viktimat e komunizmit në Shqipëri s’ka kush t’i kujtojë – Elida Buçpapaj

Viktimat e komunizmit në Shqipëri nuk ka kush t’i kujtojë - PS dhe PD janë anët e së njëjtës monedhë shkrim nga Elida Buçpapaj...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.