back to top
11.5 C
Tirana
E martë, 23 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Tasos Livadhitis

Mbi poetin Kostandin P. Kavafis (1863-1933) dhe katër poezi të tij – nga Harallamb Fandi

Mbi poetin Kostandin P. Kavafis (1863-1933) nga Harallamb Fandi Përvjetori i një poeti, që më kujtoi kohën kur filluam ta njihnim më mirë poezinë... . Para pak ditësh...

“Ai yll, për të gjithë ne!” – fragment poeme Tasos Livadhitis

Tasos Livadhitis (20 prill 1922 - 30 tetor 1988) Fragmente nga poema aq e njohur e tij “Ai yll, për të gjithë ne!” IV Të dua, aq sa...

Ti di të jepesh!! Tasos Livadhitis (1922-1988)

Ti di të jepesh!! poezi nga Tasos Livadhitis Ti di të jepesh e dashur, di të jepesh e gjitha e mos të mbash asgjë për vete, veç...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.