back to top
12.5 C
Tirana
E premte, 19 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Suzana Varvarica - Kuka

Një titull për një foto të Idromenos – nga Qerim Vrioni

Një titull për një foto të Idromenos nga Qerim Vrioni Fotoja bashkëngjitur paraqet një prift katolik, dy djem ndihmësa dhe një tjetër, por të veshur keq...

Vangjush Mio, – piktori i parë profesionist në Shqipërinë e shekullit XX Suzana Varvarica Kuka

Vangjush Mio, - piktori i parë profesionist në Shqipërinë e shekullit XX nga Suzana Varvarica Kuka (Korçë, 5 mars 1891 - Tiranë,  30 dhjetor 1957) S’më bën...

Ngjyra e Detit – nga Qerim Vrioni Si homazh për piktorin Vangjush Mio

Ngjyra e Detit - nga Qerim Vrioni Si homazh për piktorin Vangjush Mio në 120 vjetorin e lindjes Vangjush Mio, Piktor i Popullit (3 mars 1891...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.