Nyjet-Arkivit për » Skulptura «

Skulptori që ju dha jetë Statujave… nga Ilir Seci

Skulptori që ju dha jetë Statujave… nga Ilir Seci Lorenco Bartolini (1777-1850) Nganjëherë në jetë na ndodhin gjëra që na bëjmë të reflektojmë e falenderojmë Fatin, Zotin, Gjithësinë… quajeni si të doni! Një nga Lexo Me Teper.

Skulptori Vladimir Caridha: Ja si e realizova skulpturën kushtuar të përndjekurve

Skulptori Vladimir Caridha: Ja si e realizova skulpturën kushtuar të përndjekurve! Për “Telegraf” flet skulptori nga Elbasani, Vladimir Caridha: “Vepra rreth 3.5 metra e lartë dhe 2.80 e gjerë është vendosur në Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook