back to top
9.5 C
Tirana
E premte, 19 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

“Shqipja dhe Sanskritishtja”

Kush ishte Petro Zheji në përvjetor të largimit të tij – nga Lluka Qafoku

Kush ishte Petro Zheji në përvjetor të largimit të tij nga Lluka Qafoku Me rastin e 9 vjetorit të humbjes fizike të mikut të shtrenjtë e...

Homazh… – nga Lluka Qafoku

Homazh... nga Lluka Qafoku  Homazh Atij, që kudo ku shkoi, dhe çfarëdo që bëri, rindezi shpresën e shuar për Zotin në errësirën enveriste... (me rastin e...

Si në ëndërr… – nga Muçi Xhepa

Si në ëndërr... nga Muçi Xhepa Hapet dera. E drunjtë. Hoteli luksoz Xheferson. Kam ndaluar pranë hyrjes. Rruga 16. Sinjalet e emergjencës i mbaj të...

Petro Zheji, ose kur flasin të mëdhenjtë… nga Shpëtim Kelmendi

Petro Zheji, ose kur flasin të mëdhenjtë... nga Shpëtim Kelmendi Shënime rreth veprës studimore të Petro Zhejit, “Shqipja dhe Sanskritishtja” Fatmirësisht, në historinë e trazuar...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.