back to top
16.5 C
Tirana
E enjte, 23 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Shpend Bardhi

Ë-ja e shqipes… – nga Shpend Bardhi (Mustafa Kruja)

Ë-ja e shqipes... nga Shpend Bardhi (Mustafa Kruja) Âsht nji tingull i çuditshëm ky! Në tosknishtet të del përpara në shkrim e të bie në vesh...

Vjena – Qytet i Requiemeve – Requiem për Musinenë! – bisedë me Gjergj Jozef Kolën

Intelektualja e rrallë Musine Kokalari, nyje e randsishme e kulturës shqiptare, mblodhi nji grup dashamirës të kulturës shqiptare në Vjenë! Arsyeja ishte e thjeshtë:...

Testamenti i Mustafa Krujës – nga Karl Gurakuqi

Testamenti i Mustafa Krujës nga Karl Gurakuqi Në përvjetorin e vdekjes (1959) Me 20 shtatuer 1958, Mustafa Merlika Kruja, mbas radhitjes së titujvet të dorëshkrimevet të veta...

Parathanie e punimit të Tahir Kolgjinit “Shpalime rreth Lahutës së Malsisë”

Parathanie e punimit të Tahir Kolgjinit “Shpalime rreth Lahutës së Malsisë” Pata ndigjue prej shum kuej: “Të them të drejtën, nuk e kuptoj si duhet, Lahutën...

Kështu i do mushka drutë… nga Nikollë Dakaj

Kështu i do mushka drutë... nga Nikollë Dakaj Polemikë e famshme mes Nikoll Dakaj e At Mark Harapit At Mark Harapi, i cili e nderoi letërsin...

Tahir Kolgjini: Shqiptarët n’Jugosllavi dhe gjuha e unjisuar (Shejzat)

Takim me vizionarët... nga Jozef Radi Gjithnji i kam adhurue vizionarët... Janë Ata që jetojnë njiherësh kohën e tyne po edhe krejt kohnat që...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.