back to top
16.5 C
Tirana
E hënë, 27 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Shpata e Demokleut

Nga internimi, te ndalimi i këngës për 20 vite – nga Mimoza Kuchly

Nga internimi, te ndalimi i këngës për 20 vite. nga Mimoza Kuchly Pse u ndëshkua Çelentano shqiptar! Ka njerëz për të cilët nuk arrin të...

2 Dhjetor 1945! Ne nuk harrojmë…! nga Evriviadhi Goro

2 Dhjetor 1945! Ne nuk harrojmë...!* nga Evriviadhi Goro Dita e sotme e 2 Dhjetorit, është një nga më të shënuara në historinë e Himarës. Si...

Te Gurra e Vargjeve… Parathanie nga Lazer Radi Libri “Muret e Muzgut” Lazër & Jozef Radi

Te Gurra e Vargjeve... Parathanie nga Lazer Radi  Libri "Muret e Muzgut" Lazër & Jozef Radi - Tiranë 1993 ...me shkruejtë poezi e me mendue poetikisht në...

Mbi të gjitha, politikanët dhe historianët duhet të jenë atdhetarë dhe të moralshëm (Ese për analistin ing. Mërgim Korça) nga Thanas L. Gjika

Mbi të gjitha, politikanët dhe historianët duhet të jenë atdhetarë dhe të moralshëm (Ese për analistin ing. Mërgim Korça) nga Thanas L. Gjika. Ing. Mërgim Korça, në...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.