back to top
28.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Shën Gjergji

Figura e Skënderbeut në një baladë angleze të shek. XVII – nga Fotaq Andrea & Dritan Muka

Figura e Skënderbeut në një baladë angleze të shek. XVII Me rastin e 554 vjetorit të vdekjes së Gjergj Kastriotit nga Fotaq Andrea & Dritan Muka Që...

Shën Gjergji – Poezi nga Ernest Koliqi

Shën Gjergji Poezi nga Ernest Koliqi Vashat duer-njoma pa çilë agimi kpusin sot gema me ia vu derës si shej gazmendi, si shej urimi pse erdh Shën Gjergji krushku...

Faik Konica (1875-1942) – Miss Durhami dhe Shën Gjergji

"Kur Miss Durham-i do të ikte nga Kruja, afrohej dita e Shën Gjergjit dhe krutanët iu lutën zonjës angleze të qëndrojë për atë të...

Nga Tomorri i Beratit në Tomorrin e Janinës Prof. Ramadan Isuf Sokoli

Nga Tomorri i Beratit në Tomorrin e Janinës Prof. Ramadan Isuf Sokoli Një vështrim mbi këngëtimet mistike bektashiane Populli ynë brez mbas brezi i përkujton ngjarjet e...

Prizreni qytet muze nga Frrok Kristaj

Prizreni qytet muze nga Frrok Kristaj Përcaktimi i Therandës antike, në Prizren apo në afërsi të tij, bënë që, që nga koha e hershme antike...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.