back to top
17.5 C
Tirana
E hënë, 27 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Shën Françesku

Ca Kujtime mbi At Gjeçovin – nga Faik Konica (1930)

Ca Kujtime mbi At Gjeçovin nga Faik Konica (1930) "...Sicilidò prej nesh,  miq dhe admironjës të tij, do të kishim nevojë që në gjallësí  për...

Kujtime mbi Vinçenc Prendushin nga Arshi Pipa

Kujtime mbi Vinçenc Prendushin nga Arshi Pipa Mbrapa burgut të Durrësit, mbrenda telave, âsht nji ndërtesë përdhese. Shërben njikohësisht si restorant dhe si shkollë; aty policët...

Dom Lazër Shantoja: Kujtime françeskane

Dom Lazër Shantoja Kujtime françeskane... Ishem kûnd katër a pêsë vjeç. Em atë (dritë i baftë shpirti) më muer nji ditë të dielle mbasdite për dore...

At Anton Harapi – I vramë Tri herë nga Daniel Gàzulli

At Anton Harapi - I vramë Tri herë nga Daniel Gàzulli (Në 66-vjetorin e pushkatimit) Para do kohësh pata citue një fragment nga editoriali i “Hylli...

Ca Kujtime mbi At Gjeçovin nga Faik Konica (1930)

Ca Kujtime mbi At Gjeçovin nga Faik Konica (1930) "...Sicilidò prej nesh, miq dhe admironjës të tij, do të kishim nevojë që në gjallësí për...

Dy shpêlla të thêlla… Fritz Radovani

Dy  shpêlla  të  thêlla... Fritz Radovani Ndër dy shpella të thella, nën dy harqe të daltuem në shkambijtë e ashpër të maleve tona, të naltuem...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.