back to top
20.5 C
Tirana
E diel, 26 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Revista Letrare

Pak dritë mbi figurën intelektuale Izet Bebeziqi – përgaditi Fatmira Allmuça

...e ke parë Wikipedian se ç’kanë shkruar për Izetin!?Na kanë bërë muhaxhirë boshnjakë... jo se kam gjë kundra boshnjakëve,por nuk është e vërtetë... dhe...

Revista Letrare (1944) – Nji revistë e re

Revista Letrare (1944) - Nji revistë e re Themelonjës: Mitrush Kuteli, Sterjo Spasse, Nexhat Haki, Vedat Kokona Njeri i kujdo soji dhe në cilëndo kohë jetoftë,...

Dramaturg i shkëlqyer – pse jo edhe i pashok – shqiptar – In memoriam… Et’hem Haxhiademi

In memoriam... Et'hem Haxhiademi (8 mars 1902 - 16 mars 1965) Dramaturg i shkëlqyer - pse jo edhe i pashok - shqiptar *** “Na duhet të merremi edhe...

A e di ti se kush jôm û, mer qyq? Sufi Asmon Sufës

A e di ti se kush jôm û, mer qyq? Sufi Asmon Sufës Allaf rafmetelersëm (për ne) Mreti Viktor Menifeli, të gjitha të mirat i...

Pa nrefim parti – Sufi Asmo Sufës

Pa nrefim parti - nga Sufi Asmo Sufës (Rrem Vogli) Që kur se Rrém Vogli, katundar prej Rrashbulle, hoqi dorë për një kohë të gjatë nga...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.