back to top
25.5 C
Tirana
E premte, 24 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Puka

Poeta i Kabashit… nga Dom Lazer Shantoja

Poeta i Kabashit... Prendush Gega nga Dom Lazer Shantoja "I Kabashit?". Po çka àsht Kabashi, e ku rri? A thue kùnd me ndoj skàj të...

Përmes dallgëve… rrëfim i nji emigrante

Përmes dallgëve… rrëfim i nji emigranteje paemër Sqarim: Kjo është histori e një emigranteje shqiptare paemër... Nji rrëfim në kufijtë e së pabesueshmes... Nji film...

Lazër Radi – intelektuali që triumfoi mbi ndëshkimin… Gjovalin Kola

Lazër Radi - intelektuali që triumfoi mbi ndëshkimin... nga Gjovalin Kola Ndër intelektualët e parë të burgosur, prej nëntorit të vitit 1944, e të diplomuar...

“Ferri” i Qafë Barit dhe “Parajsa” e nji familje qafbarase Adriana Dine

Nga “Ferri” i Qafë Barit te “Parajsa” e nji familje qafbarase... rrëfim nga Adriana Dine Ishte 7 janar i vitit 1983. Bënte një dimër i acartë, dhe...

Migjeni dhe Dr.Lazër Radi – Këze Kozeta Zylo

 Migjeni dhe Dr. Lazër Radi nga Këze - Kozeta Zylo (Rreth librit “Një verë me Migjenin” i Dr. Lazër Radit) Autori i librit është ndër të...

Gjama malsore, ose kur qajnë burrat! nga Gjon Neçaj

 Gjama malsore, ose kur qajnë burrat! nga Gjon Neçaj Nisi me Skënderbeun mbaroi me një… burrë nga Peraj Në Shqipërinë e veriut, kryesisht në regjionet e...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.